Ειδήσεις

Εκτός έδρας ήττα για την Αναγέννηση με σκορ 3-0 από τον Λεβαδειακό

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η ομάδα της Αναγέννησης από τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.
Η Αναγέννηση άγγιξε το γκολ όταν από πλάγια θέση ο Παπαδάκος πρόλαβε να κάνει το σουτ , όμως ο Στογιάνοβιτς απέκρουσε σε κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 25ο λεπτό με πλασέ του Μπαΐροβιτς.
Η ομάδα της Αναγέννησης έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση στο 27ο λεπτό, όταν ο Κονίγλιο έγινε αποδέκτης της μπάλας, σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ.
Στα επόμενα λεπτά η Αναγέννηση ανέκτησε τον έλεγχο της αναμέτρησης και προσπαθούσε να βρει το δρόμο προς την εστία του Στογιάνοβιτς.
Στο 35ο λεπτό ο Λεβαδειακός κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη δευτέρου τέρματος, όταν ο Γιαννιώτας βρέθηκε απέναντι στον Γκέκα και με μια λομπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
Στο 44ο λεπτό ο Σταμόπουλος έκανε τη σέντρα ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά με τον Στογιάνοβιτς να μπλοκάρει.
Στο 45ο λεπτό ο Παπαδάκος έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα αμυντικών των γηπεδούχων.
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Λεβαδειακό να προηγείται με σκορ 2-0.
Καλή ευκαιρία για την Αναγέννηση στο 46ο λεπτό, όταν ο Βερνάρδος εκτέλεσε το κόρνερ ο Λιάγκας με κεφαλιά παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Στο 50ο λεπτό ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι μετά από πλασέ του Πολέτο μέσα από την περιοχή.
Στο 65ο λεπτό ο Γιαννιώτας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ.
Στο 72ο λεπτό ο Πολέτο έκανε το σουτ, ο Γκέκας απέκρουσε με τα πόδια, στην επαναφορά έκανε και πάλι το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.
Στο 75ο λεπτό ο Κορελας έκανε το σουτ εκτός περιοχής η μπάλα βρήκε σε σώματα αμυντικών και πέρασε κόρνερ..
Στο 77ο λεπτό ο Βερνάρδος με ωραία ενέργεια, έκανε το πλασέ από πλάγια θέση με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.
Στο 78ο λεπτό ο Ρομό μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκέκα για το 3-0.
Στο 89ο λεπτό ο Βέρρης έκανε το σουτ από πλάγια θέση, ο Γκέκας απομάκρυνε σε κόρνερ.
Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την Αναγέννηση να γνωρίζει την ήττα με σκορ 3-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Σ. Οφρυδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Μπαϊροβιτς (60′ Χάμοντ), Γιαννιώτας (70′ Νταγκό), Κωστή, Σωτηράκος, Λόπεζ, Γκουστάβο, Λιάγκας, Πολέττο, Γκεζαλί (60′ Ρομό).

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Γκέκας, Κοκκίνης (55′ Κορέλας), Στασινόπουλος (55′ Ανδρικόπουλος), Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Κέρθι(46′ Σαλαμούρας), Μπούζας, Κονίγλιο (76′ Αθανασιάδης), Παπαδάκος(70′ Ζάγγος), Ντουμάνης, Βερνάρδος.

Πηγή  anagenisifc.gr

Γνώμη

«O ύπνος του δικαίου» δίπλα στο μαγκάλι…
Ο Γιώργος Χελάκης γράφει στο sport-fm.gr για τον Έλληνα που κοιμάται ενώ του διαλύουν τη ζωή.
Κοιμάται ο μαλάκας! Του πετσοκόβουν τον μισθό, τον απολύουν, τον κυνηγάνε οι τράπεζες κι ο μαλάκας κοιμάται.
Όταν ξυπνάει βλέπει τις… αναιμικές διαδηλώσεις στην τηλεόραση και ειρωνεύεται τους διαδηλωτές. «Τι νομίζουν ότι θα κερδίσουν οι μαλάκες», αναρωτιέται, περιμένοντας να αρχίσει ο Σουλεϊμάν ο μεγαλοπρεπής. Περισσότερα

Σαν Σήμερα

Ανατ.: 05.10
Δύση: 19.39
Σελήνη
11 ημερών
1821
Οι Τούρκοι απαγχονίζουν τον Επίσκοπο Κισσάμου Μελχισεδέκ Δεσποτάκη και τον διδάσκαλο Καλλίνικο από την Βέροια.
1913
Υπογράφεται στη Θεσσαλονίκη συνθήκη ελληνοσερβικής συμμαχίας.
1919
Ο Κεμάλ φθάνει στην Αμισό του Πόντου και ξεκινά η αγριότερη περίοδος της γενοκτονίας των Ποντίων.
Το I/38 Τάγμα Ευζώνων απελευθερώνει το Οδεμήσιο Μ. Ασίας.